اخبار استان بوشهر

آغاز نمایشگاه تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دندان‌پزشکی در بوشهر > عکس

دمباز: نخستین نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دندان‌پزشکی با حضور ۵۰ شرکت از ۶ استان کشور در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی بوشهر گشایش یافت.

به گزارش دمباز بوشهر به نقل از ایرنا، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی بوشهر روز سه‌شنبه در آیین افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه وصل کردن و ارتباط گروه های مختلف تولیدی به یکدیگر و به نمایشگاه گذاشتن تجهیزات پزشکی و محصولات و توانمندی‌های تولیدی کشور است.

“حسین نامور” افزود: تبادل اطلاعات و تکنولوژی در حوزه مهندسی پزشکی از دیگر هدف‌های نخستین نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دندان پزشکی استان بوشهر به شمار می‌رود.

وی افزود: حوزه پزشکی یکی از پربازده ترین حوزه‎‌های سرمایه گذاری است که این ظرفیت می‌تواند به جذب سرمایه گذرانی توانمند کمک کنند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی بوشهر ادامه داد: ایران رتبه ۳۵ مصرف تجهیزات پزشکی در دنیا دارد که این جایگاه از مصرف می‌تواند به تقویت جایگاه تولیدات پزشکی کشور کمک کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بزرگداشت هفته بسیج اظهار کرد: انتظار می رود با بهره گیری از تفکر بسیجی کارهای بزرگ، مثبت و ارزشمندی در کشور انجام شود.

نامور همچنین با بزرگداشت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) عنوان کرد: امید است همگان بتوانند با الگوگیری از این حضرت در تربیت فرزندان خود موفق ظاهر شوند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: این نمایشگاه می‌تواند اثرهای خوبی در استان و حتی کشور داشته باشد.

یحیی رضایی افزود: صنعتگران و سرمایه گذاران شرکت کننده در این نمایشگاه می توانند با مزیت‌های بسیار خوب بوشهر آشنا شوند.

وی ادامه داد: بیشترین مرز آبی با خلیج فارس، گمرک‌های متعدد و منطقه ویژه اقتصادی از جمله مزیت هایی است که می تواند به ورود سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان به استان کمک کند.

رضایی یادآور شد: دانشگاه‌ علوم پزشکی بوشهر آمادگی دارد تا در صدور مجوز و ارائه مشاوره‌ به جامعه هدف همکاری لازم داشته باشد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: در نخستین نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دندان پزشکی، ۵۰ شرکت از ۶ استان کشور در زمینه‌های تشخیصی، درمانی و پیشگیری حضور دارند.

رضایی ادامه داد: تجهیزات پزشکی تعریف بسیار وسیعی از ابزار کوچک مانند فشارسنج تا ابزارهای بزرگ مانند لیزر و ام.آر.آی را در بر می‌گیرد که می تواند در ارتقاء سلامت مردم نقش بسیار موثری داشته باشد.

وی گفت: در سال ۲۰۲۰، ۴۷۰ میلیارد دلار چرخش مالی تجهیزات پزشکی دنیا بوده که این رقم در سال ۲۰۲۷ به ۶۵۰ میلیارد دلار می رسد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: در ایران نیز سال ۲۰۲۰ چرخش مالی این تجهیزات ۲.۵ میلیارد دلار گزارش شده که پیش بینی شده در ۲۰۲۵ به ۳.۷ میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

رضایی ادامه داد: این فرصت مغتنی برای کشور است تا با ورود نیروهای بسیار خوب و کارآمد در حوزه تجهیزات پزشکی، شاهد بی اثرشدن تحریم‌ها، اشتغالزایی و ایجاد ارزش افزوده برای کشور شود.

وی افزود: خیلی مهم است که تجهیزات پزشکی با کیفیت و مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی به صورت عادلانه در بین مردم توزیع شود که در این بین دولت نقشی مهم بر عهده دارد.

نخستین نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دندان پزشکی از امروز تا دهم دی ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان در محل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان بوشهر است.

آغاز نمایشگاه تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دندان‌پزشکی در بوشهر > عکس

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا