اخبار استان بوشهر

باهنر نقشه انتخاباتی اصلاح طلبان را لو داد؟

دمباز:سخنان محمدرضا باهنر در مورد اینکه اصلاح طلبان به تفاهم و لیست واحد خواهند رسید با واکنش‌های قابل توجهی همراه شده است. وی که البته نامزد انتخابات این دوره مجلس نیز هست با این اظهار نظر خود خبرساز شده است.

به گزارش«دمباز» به نقل از نامه نیوز، سخنان باهنر البته دو وجه دارد. وجه اول و مهمش هشدار به چهره‌ها و جریان‌های اصولگرایی که از نقشه جناح مقابل حکایت می‌کند و به آن‌ها نهیب می‌زند که اگر همچنان به تک روی ادامه د هند ممکن است با وحدت اصلاح طلبان به یکباره مجلس را از دست بدهند.

سوی دیگر سخنان محمد رضا باهنر پیش بینی رفتار سیاسی اصلاح طلبان است. او از نشانه‌های توافق بین گروه‌های مختلف اصلاح طلبی روایت کرده است.
این پیش بینی البته چندان هم دور از دسترس به نظر نمی‌رسد. او نشانه‌هایی از همگرایی بین این گروه‌ها و البته بیش فعالی آن‌ها را مشاهده کرده و با تجربه طولانی اش در پارلمان و انتخابات مختلف حدس زده است که ممکن است چنین رخدادی به وقوع بپیوندد. به هر حال این اظهار درست در شرایطی مطرح شده است که جبهه پایداری، شریان و برخی گروه‌های دیگر اصولگرا از ناب سازی و انتخاب اصلح سخن می‌گویند و بر جداسازی و تفکیک بین نیرو‌ها اصرار دارند و در بخش‌های دیگر هم تک روی‌های فراوان دیده می‌شود و گروه‌های اصیل اصولگرایی با هجمه مواجه شده اند.

حالا، اما محمد رضا باهنر تاکتیک اصلاح طلبان را به روشنی بیان کرده و از نقشه انتخاباتی آن‌ها سخن به میان آورده است.

این پیش بینی البته به مذاق اصلاح طلبان خوش نیامده. چه آنکه آن‌ها طبعا تمایل داشته و دارند که تا نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات دستشان رو نشود.

مهدی رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه شرق در این باره، گفته است: ما دعا می‌کنیم صحبت آقای باهنر درست باشد، چون چرخ کشور با یک دیدگاه و یک جریان نمی‌چرخد.

او در عین حال گفته است: من با برخی دوستان در حزب ندا و حزب کارگزاران ارتباط دارم و از صحبت‌های آن‌ها بر می‌آید که هر دو حزب هنوز به لیست نرسیده اند. این دو حزب برخلاف بقیه احزاب اصلاح طلب علاقمند به مشارکت در انتخابات و معرفی کاندیدا و ارائه لیست هستند، با این وجود می‌گویند «شاید تعدادی نامزد را معرفی کنیم، اما بعید است بتوانیم لیست بدهیم».

رحمانیان ادامه داده است: بعید می‌دانم اصلاح طلبان به لحاظ تشکیلاتی لیست بدهند. شاید برخی احزاب اصلاح طلب نفراتی را معرفی کنند، اما اسمش ارائه فهرست انتخاباتی نیست.

در گفت و گویی دیگر، جواد امام سخنگوی جبهه اصلاحات هم، گفته است: شاید برخی دوستان ما به صورت فردی ثبت‌نام کرده باشند یا برخی احزاب بنا به معرفی، لیست داشته باشند، ولی تا این لحظه هیچ تصمیمی در جبهه اصلاحات گرفته نشده است.

وی افزوده است: درباره جبهه اصلاحات به دنبال ایجاد شرایط برای برگزاری انتخابات رقابتی باشند و از طرف اصلاح طلبان اظهارنظر نکنند. هر تصمیمی در جبهه اصلاحات درباره انتخابات گرفته شود، در دسترس مردم و رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

منبع

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا