اخبار استان بوشهر

اعلام جزئیات نحوه افزایش حقوق کارمندان در سال آینده

خلیج فارس:دبیر کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مجلس شورای اسلامی گفت: ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر ۱۸ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از مشرق، افزایش حقوق و بالا رفتن سطح درآمدی خانواده‌ها از جمله مهمترین دغدغه‌های معیشتی خانوارهاست که می‌طلبد مجلسی‌ها و دست‌اندرکاران دولتی نیز هر چه سریعتر برای آن برنامه‌ریزی جدی انجام دهند.

داود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در این باره با بیان این‌که نسخه اصلاح‌شده لایحه بودجه ۱۴۰۳ به مجلس ارسال شده است، اظهار کرد: نسخه جزئیات محاسبه منابع بودجه برای نمایندگان مجلس شفاف شده و تلاش شده در نسخه اصلاحی نیز برای رفع ایراد نمایندگان بیش از گذشته به آن توجه شود.

وی با اشاره به اهمیت تدوین برنامه پلکانی شدن افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان افزود: میانگین افزایش حقوق کارمندان ۱۸ درصد و بازنشستگان ۲۰ درصد است که به‌صورت پلکانی اعمال می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده کارمندانی که درآمدشان در سطوح بالاتری است افزایش حقوق کمتری خواهند داشت و کارمندانی که حقوق کمتری دارند نیز درصد افزایش حقوقشان بیشتر خواهد بود.

حمایت از کم درآمدان سیاست قطعی دولت است

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت که در جمع دانشجویان دانشگاه امیرکبیر نیز اظهار کرد: اولین دولتی که حقوق حداقل بگیران را بالاتر از تورم تصویب کرد دولت سیزدهم بود.

وی با بیان این‌که سال گذشته حقوق حداقل بگیران ۵۷ درصد شد و برای بقیه ۳۸ درصد که بی‌سابقه بود، افزود: حمایت از حداقل بگیران و کم درآمدان سیاست قطعی دولت است.

سخنگوی دولت با بیان این‌که قبلا حقوق سربازان ۴۰۰ هزار تومان بود الان با بیش از چهار میلیون افزایش یافته است، گفت: پیش‌بینی کردیم افزایش حقوق کارمندان پلکانی باشد که متاسفانه در مجلس شورای اسلامی تصویب نشد.

اعلام نحوه افزایش حقوق کارمندان در سال آینده

محمدرضا دشتی‌اردکانی، دبیر کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مجلس شورای اسلامی نیز در این باره به خبرنگار فارس اظهار کرد: ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر به میزان ۱۸ درصد افزایش می‌یابد.

وی افزود: در تبصره ۱۳ لایحه بودجه ۱۴۰۳ آمده که ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر به میزان متوسط ۱۸ درصد و ضریب حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران و تمام صندوق‌های بازنشستگی کشور و لشکری ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی که حقوق بالایی دارند این افزایش از ۱۸ درصد بیشتر نخواهد بود و کسانی که حقوق کمتری دارند احتمالا افزایش حقوق آنان از ۱۸ درصد بیشتر باشد.

دشتی با بیان این‌که تأکید کرد که این پیشنهاد نحوه افزایش حقوق کارمندان در سال آینده هنوز در لایحه مشخص نشده و مجلس با کلیات بودجه مخالفت کرده است، تصریح کرد: در برنامه هفتم توسعه برای بازنشستگان افزایش ۴۰ درصدی حقوق در سال آینده دیده شده که در لایحه دولت فقط ۲۰ درصد در نظر گرفته شده است.

منبع

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا