اخبار استان بوشهر

مهران برخورداری المپیکی شد – پایگاه خبری خلیج فارس

خلیج فارس:در ادامه رقابت‌های مرحله نهایی تکواندوی گرنداسلم چین به عنوان آخرین فرصت برای کسب سهمیه المپیک، مهران برخورداری، نماینده وزن ۸۰- کیلوگرم ایران در مبارز‌های سرنوشت‌ساز در فینال برای کسب سهمیه المپیک به مصاف جسوربک جایسانُف ازبک رفت و در پایان با نتیجه دو بر یک حریفش را شکست داد تا سهمیه حضور در المپیک پاریس را کسب کند.

برخورداری در راند نخست با نتیجه سه بر دو برابر حریفش تن به شکست داد، ولی در راند دوم در شرایطی که از حریف عقب بود در ثانیه‌های پایانی موفق شد از حریف ازبک امتیاز بگیرد و راند دوم را پنج بر چهار به سود خود به پایان برساند تا کار به راند سوم و پایانی کشیده شود. برخورداری در راند پایانی با نمایشی بی‌نظیر با نتیجه شش بر دو به برتری رسید و با کسب مدال طلا صاحب سهمیه المپیک شد.

برخورداری چند ماه پیش در دیدار نهایی مرحله نخست گرنداسلم برابر این تکواندوکار ازبک تن به شکست داده بود.

شش نماینده دیگر ایران نیز در روز پایانی این رقابت‌ها به میدان رفتند. در وزن ۵۸- کیلوگرم، علیرضا حسین‌پور در دور نخست مقابل لیوئز آکویینو از برزیل با نتیجه دو بر صفر به برتری رسید و راهی دور یک‌چهارم نهایی شد. او در این مرحله نیز مقابل جوهات سونگ از چین دو بر یک به برتری رسید و به نیمه‌نهایی راه یافت، اما در نیمه‌نهایی برابر جان سئو بائه از کره جنوبی دو بر یک شکست خورد و به رده‌بندی رفت. او در این مرحله نیز مقابل چنگ ارز چین در دو راند شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

در همین وزن ابوالفضل زندی ابتدا دو بر صفر یانگ از کره جنوبی را برد، اما در دور دوم برابر گاشیمُف از آذربایجان دو بر یک شکست خورد و از رسیدن به نیمه‌نهایی بازماند.

باربد جباری، دیگر نماینده ایران، در این وزن در مبارزه نخست دو بر صفر مغلوب گورتیسف از روسیه شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۰- کیلوگرم، میرهاشم حسینی، دیگر نماینده ایران در این وزن، نیز در دور نخست استراحت کرد، سپس فیراس کاتوسی از تونس را دو بر صفر برد، اما در دور نیمه‌نهایی مقابل جسوربک جایسانُف ازبک دو بر صفر و با نتایج چهار بر چهار و شش بر پنج شکست خورد و به رده‌بندی رفت. حسینی در صورت شکست‌دادن این تکواندوکار می‌توانست کسب سهمیه المپیک توسط برخورداری را حتمی کند تا دیگر نیازی به برد برخورداری در فینال نباشد.

حسینی در دیدار رده‌بندی به دلیل مبارزه‌نکردن امیرمحمد بخشی، دیگر نماینده ایران در این وزن، به مدال برنز رسید.

امیرمحمد بخشی نیز پس از استراحت در دور نخست وزن ۸۰- کیلوگرم، مقابل سالائف از ازبکستان دو بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد، اما در این مرحله مقابل مهران برخورداری حاضر به مبارزه نشد و به رده‌بندی رفت.

ابوالفضل عباسی، یکی دیگر از نمایندگان ایران در این وزن، در دور نخست بودین از روسیه را دو بر صفر برد، اما در دور دوم از مبارزه مقابل مهران برخورداری انصراف داد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

روز گذشته نیز سه نماینده ایران از این رقابت‌ها حذف شدند و آرین سلیمی در وزن ۸۰+ کیلوگرم که دیگر شانس رسیدن به کسب سهمیه المپیک برای ایران را داشت، از رسیدن به مدال و کسب سهمیه المپیک بازماند.

منبع: ایسنا

منبع

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا