اخبار استان بوشهر

گازگرفتگی ۳۸ نفر در استان فارس

خلیج فارس:رئیس اورژانس فارس گفت: از ابتدای مهرماه امسال تعداد ۳۸ مصدوم ناشی از مسمومیت با مونوکسید کربن در استان گزارش و ثبت شده است.

به گزارش«خلیج فارس»؛محمد جواد مرادیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم از شیراز با بیان اینکه مسمومیت با گاز منوکسید کربن یا به اصطلاح گاز گرفتگی شایع‌ترین حوادث در فصول سرد سال به حساب می‌آید، اظهارداشت: از ابتدای مهرماه سال جاری تعداد 38 مصدوم ناشی از مسمومیت با مونوکسید کربن گزارش و ثبت شده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته 76 درصد کاهش داشته است.
وی افزود: علائم مسمومیت ناشی از استنشاق گاز مونوکسید کربن به سرماخوردگی ساده شبیه است. به دلیل کاهش اکسیژن، فرد دچار سردرد، گلودرد و درد در قفسه سینه، سفتی عضلات، افزایش تعداد تنفس، کاهش فشار خون و گاه تنگی مردمک‌ها شده و در نهایت در صورت عدم خروج از فضای آلوده آسیب شدیدتر و بعضاً وارد کما خواهد شد.

مرادیان توصیه کرد: در برخورد با افراد مسموم شده با گاز منوکسیدکربن، ضمن رعایت نکات ایمنی، ابتدا در و پنجره‌های محیط را باز کنید، فرد مسموم را از محیط آلوده به هوای آزاد منتقل کنید، یقه پیراهن و کمربند و لباس‌های تنگ افراد مسموم را باز کنید، در صورت امکان اکسیژن دهی به فرد مسموم شده انجام شود و با باز نگاه داشتن راه‌های هوایی، با اورژانس 115 تماس بگیرند.

منبع

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا